4 tipy, jak získat investorské peníze na rozjezd nového podnikání

Investorů, kteří čekají na slibné projekty, je mnoho. To ale neznamená, že jim stačí říct, co děláte a kolik potřebujete peněz na to, abyste to mohli dělat ještě lépe a rychleji. Co se od vás čeká? To jsme shrnuli do čtyř základních bodů.

1. Perfektní znalost čísel
Kolik činí produkční náklady? Jaká je zisková marže? Jak objemné musí být prodeje, aby se návratnost dostavila v plánovaných termínech? To je jen zlomek otázek, na které byste měli být schopni odpovědět. Na reakci „to bude vědět náš účetní“ zapomeňte. Jestliže je váš byznys v raných fázích, je zcela nutné znát veškerá dostupná čísla. Investoři své peníze nesvěří někomu, kdo neví, co se ve firmě po finanční stránce děje.
muž s listem papíru
2. Porozumění silným stránkám
Jako zakladatel či spoluzakladatel musíte rozumět silným a slabým stránkám svého podnikání. To platí i pro zaměstnaneckou sféru. Pokud jste plnohodnotným vůdcem, poznáte přesně chvíli, kdy musíte najmout novou kapacitu na něco, co nezvládáte. Klíčem k úspěchu je mít správné lidi na správných pozicích. Váš úkol je takové lidi vést a vytvořit prostředí, kde se budou moci plně rozvíjet. Investor musí cítit, že vás nemusí vodit za ruku.

3. Sdílené hodnoty
Vést lidi znamená značnou zodpovědnost, protože zaměstnanci jsou zrcadlem vašeho byznysu. Vytvořte firemní kulturu postavenou na poctivém chování a lidé zvenčí si toho všimnou. Dbejte na to, aby mezi jednotlivými odděleními panovala přátelská atmosféra. Všichni ve firmě musí cítit, že hrají za jeden tým.
práce na laptopu i papíře
4. Dostatek sebevědomí
Ať už podnikáte v jakémkoli oboru, všechny dny růžové nebudou. Přesto je nutné udržet týmovou morálku a zdravou úroveň sebevědomí. Zůstaňte klidným, protože váš psychický stav se přímo odrazí na vašem týmu. Udržte si optimismus a dohlédněte, aby každý pracoval. Svěšené hlavy nikomu nikdy nepomohly.

Summary
Share