I malá koupelna může být zařízená účelně

Většina z nás je majitelem malých koupelen, což je velmi obtížné zařídit tak, aby nejen dobře vypadaly, ale co je nejdůležitější – byly funkční a pohodlné. Doporučíme vám, jak to udělat!

malá světlá koupelna s vanou

Vana nebo sprchový kout?

Jedním z největších dilemat je výběr vany nebo sprchy. Jsou lidé, kteří oceňují rychlé použití koupelny a moderní vzhled jednotlivých prvků jejího vybavení. Sprchové kouty, které opticky nezmenšují interiér, jsou ty, které jsou namontovány na podlaze bez vaničky. Nejen, že vypadají zajímavě, ale jsou také velmi pohodlné při používání. Mnoho majitelů malých koupelen si neumí představit, že by neměli vanu. Pokud je interiér tak malý, že je prakticky nemožné jej sestavit, můžete přemýšlet o přesunu pračky do kuchyně.

Kompaktní nábytek, sanitární keramika…

Prakticky všichni výrobci v koupelnovém průmyslu mají ve své nabídce řadu, která je věnována malým interiérům. Záchodové mísy, které jsou menší než standardní, lze získat bez problémů. Zároveň mohou být díky speciálnímu profilování použity stejně pohodlně jako u klasických sanitárních zařízení.

Skříně s pracovními deskami jsou ideálním řešením pro malé prostory, kde můžete namontovat umyvadlo na pracovní desku, např. ve tvaru misky. Díky vyššímu okraji umyvadla voda nestříká a mytí obličeje nebo holení je ještě snazší.
sestava koupelnových skříněk

Jaké barvy byste měli dát do malé koupelny?

Barvy interiéru mají obrovský dopad na optické zvětšení nebo zmenšení, jakož i na celkovou povahu uspořádání. V malých interiérech budou fungovat nejlépe světlé barvy jako bílá, béžová, bělená šedá, modrá nebo pastelová. Mohou se také objevit lesklé detaily, které navíc odrážejí světlo. Kromě samotných barev jsou důležitá i zrcadla. Správně vybrané přispějí k tomu, aby malá koupelna vypadala větší. Velká zrcadla jsou perfektní – čím větší, tím lepší, bez viditelných okrajů. Zrcadlo může být umístěno nad umyvadlovou zónou a může být také namontováno v rohu poblíž zajímavé nástěnné malby.