Místo kávy korejský ženšen

V recenzích na korejský ženšen se můžete dočíst mnoho chvály a my bychom vám rádi naznačili, čím bude pro vás tahle bylinka prospěšná:

Nevyburcuje adrenalin, ale naopak jej sníží – adrenalinu je kolem nás až moc. Dříve tomu tak nebylo, lidé žili poklidnějším životem, zvláště na venkově. Jednak se více hýbali přirozeným způsobem, více fyzicky pracovali a také nemuseli řešit tolik povinností, jako my dnes. Ačkoli je svět v současné době díky technice zajímavější a pestřejší, s většími možnostmi, máme tu zas různé vlády, úředníky, zákony (mnohdy ne zrovna prospěšné), a k tomu kriminální živly, které techniku masivně zneužívají.

kvetoucí ženšen

Mnozí z nás zažívají den co den v práci, na úřadech, v obchodech, v rodinách, ve školách a kdekoli jinde chronický stres, sice slabší, ale dlouhodobý, a ten vyčerpává nadledvinky, štítnou žlázu a další orgány tzv. adrenální únavou. Bohužel tomu napomáhá i kofein a nikotin (cigarety), ale existují prostředky, které adrenalin snižují a navrací hormony do rovnováhy, a to právě dokáže korejský ženšen.

kořen ženšenu

A co chuť se milovat – když jste postižení chronickým stresem, brzy vás to unaví a nemáte na sex ani pomyšlení. Ženy na něj nemají vůbec náladu, což není divu, protože bývají citlivější, ale v poslední době se to týká i mužů, a to už je tedy na pováženou. Muži mají problém i s erekcí a problémy se mohou promítnout i do kvality spermií, což je tragické, pokud usilujete o potomstvo. Samozřejmě, že je žádoucí stresu se vyhnout a řešit příčinu, ale není to tak snadné a vy navíc mezitím potřebujete fungovat. Odložte tedy raději šálek s kávou a užívejte ženšen v přiměřených dávkách. Nemá vedlejší účinky, je to adaptogenní bylinka, není to žádný chemický koktejl z lékárny, resp. z farmaceutických laboratoří. Obsahuje velmi mnoho vitamínů a minerálů díky tomu, že si je rostlina musí vměstnat do svého kořenu, aby přežila v drsných podmínkách, kde se jiným plodinám nedaří.