Dovolená s tažným zařízením

Také vnímáte tu vtipnou recesi, když si přečtete tento nadpis? Aby bylo zrovna tažné zařízení Octavia https://www.amsa.cz/Octavia-III či u jakéhokoliv jiného vozu dominantním prvkem u vaší dovolené, se zdá možná trochu absurdní, ale vůbec tomu tak být nemusí. Naopak se může stát opěrným bodem, který vám zajistí dokonalé soukromí, klid, pohodu, mimo přelidněné oblasti, drahé přímořské hotely a různá opatření v souvislosti s epidemiologickou situací, která jsou aktuální hlavně tam, kde se pohybuje mnoho rekreantů.

Škoda Octavia

S vozem s tažným zařízením se můžete vydat za hranice všedních dnů třeba i v rámci naší země někam s obytným karavanem, anebo alespoň s jízdními koly na speciálním nosiči. Můžete se stát i soběstačnými, pokud holdujete vodáctví, a chcete si vlastní lodě či rafty přepravovat sami pomocí přívěsného vozíku. Možností využití tažných zařízení je celá řada, záleží na vás, jaká preferujete, a co je vám blízké.

Český Krumlov

Skutečnou výzvou je jízda s obytným karavanem a můžete ji pojmout třeba formou hvězdicového zájezdu. Ty jsou oblíbené zejména u starší generace, kdy se cestuje autobusem s průvodcem průvodkyní, která naplánuje trasu napříč zajímavými regiony a místy a vy se pak pohybujete z místa na místo, abyste procestovali stovky kilometrů. S karavanem to může být ještě více dobrodružné, neboť jste sami strůjcem vlastního štěstí, plánujete si trasu sami podle svého. S karavanem můžete přespat kdekoli, kde je možné parkování a tak už jen zbývá zvolit vhodnou trasu.

A kam se tedy vydat? Z těch velmi atraktivních bodů, které mnozí lidé ani neznají, bychom vám mohli doporučit peřeje Stvořidla na Sázavě, rybník Rožmberk u Třeboně, Horní Světlou v Lužických horách, nejvýše položené město v ČR Boží Dar, okolí hradu Krašov a Havlovu skálu na Berounce, Devět skal na Vysočině anebo třeba Mariánskou horu v Jizerských horách nedaleko Tanvaldského Špičáku.