Jak se rychle zbavit

Bolestí hlavy existuje přes dvě stě typů. Jsou vyvolány různými příčinami – od banálních, až po velmi závažné. Mezi primární bolesti řadíme bolesti tenzní a migrény. Sekundární potíže značí, že bolest je projevem jiného, mnohdy závažného zdravotního problému.

bolest

A u ní je potřeba urychlené lékařské vyšetření. My se proto zaměříme na rychlou pomoc v případě primárních bolestí hlavy. S těmi se potýká pětina populace, ženy o něco častěji než muži. Vyvolávající příčinou bývá: stres, nedostatek spánku, nepohodlná poloha nebo špatné držení těla, nepravidelný čas jídla, namáhání očí. První pomocí při tenzních bolestech je užití tlumícího léku proti bolesti a důležitý je klid a uvolnění celého těla. Jako prevence bolesti je doporučeno vyhýbat se anebo omezit, pokud možno, vyvolávající faktory.

Bolesti hlavy

Nejčastějším problémem, který způsobuje bolest hlavy, je migréna. Je to opakující se bolest, dosahující střední až těžké intenzity. Bývá doprovázena nevolností, přecitlivělostí na světlo a zvuk a zhoršuje se často při fyzické zátěži. Obvykle trvá dvě hodiny. Někdy až sedmdesát hodin. Důležitý je klid na lůžku – problémy může zhoršovat i sledování televize. Prevence v tomto případě rovněž zahrnuje vyhýbání jejích spouštěčů.

zoufalost

Vhodná je i akupunktura, relaxace a masáže. Na internetových stránkách www.sf-cz.cz-jak-se-rychle-zbavit-bolesti-hlavyse dočtete, jak si pomoci při prvních příznacích bolesti hlavy. Aby se vám ji podařilo ztlumit hned v počátku. Vyzkoušejte sami na sobě, co na vaši bolest hlavy platí. Jestli je to z nedostatku tekutin, kdy může sklenice vody, s několika kapkami citronu, vaše tělo zbavit nežádoucích metabolitů. Nebo jestli vám pomůže odblokovat svaly na šíji a krku. A přidat jemnou masáž, zavřít oči a uvolnit se. Úlevu často přinese i uvolnění žvýkacích svalů a čelistních kloubů.