Principy Feng-Shui v bytovém prostředí

Vstupní zóna

Někteří lidé ji považují za bránu do vnitřního prostoru, tomu také podřizují celou koncepci, zejména sladění barev. Je známo, že venkovní prostor, zvláště ve městech, v bytových domech a na sídlištích, je spíše ponurý, vstup do bytu by měl být naopak veselý a uklidňující. Předsíň by neměla být zahlcena předměty, maximálně skříní s úložným prostorem v bílé nebo krémové barvě, se světlým barevným odstínem dlažby a koberce. Barva stěn v předsíni je nejvhodnější bílá, případně velmi světlé tóny žluté či oranžové. Tento prostor mohou ozdobit i květiny.
váza na stole

Kuchyně                                           

Podle Feng-Shui je kuchyně pracovištěm, kde se připravuje pokrm, a kde se ovšem strávníci spíše míjí, než aby jedli společně u jednoho stolu. Je to však škoda, naši předkové považovali každé jídlo za rituál, který rodinu spojoval jako celek. V malých bytech je vhodné vyřešit nedostatek místa skládacím stolkem, nezapomínejme také na dostatečné osvětlení, nejlépe svítidlem, jehož teplota chromatičnosti odpovídá dennímu světlu.
orchidej a bambus

Ložnice

Poměrně opomíjená část obytného prostoru, přitom z hlediska proudění energií nesmírně důležitá. Řešení ložnic bychom měli věnovat dokonce více prostoru, než obývacímu pokoji. Abychom umožnili organismu dostatečnou regeneraci, ložnici nevybavujeme skříněmi a dalším úložným nábytkem, patří sem jen kvalitní lůžko z dřevěného masivu, čistá a světlá podlahová krytina a světlá malba, s ne příliš křiklavým barevným odstínem. Mohou tu být umístěny i dekorativní květiny, ale v žádném případě počítač nebo televize. Ty do ložnice nepatří, stejně tak mobilní telefony.

Koupelna

Při koupeli nebo ve sprše ze sebe smýváme nejen nečistotu z povrchu pokožky, ale pomyslně z aury i energetické bloky nashromážděné v průběhu dne kontaktem s lidmi ve společnosti. Koupelny by neměly být barevně řešeny jako tmavý kout, vhodnější jsou především teplé barevné variace žluté a oranžové, mohou se střídat s chladnější hráškově zelenou či modrou. Příliš bílé barvy tu působí sterilně a ne zrovna vesele, koupelna by nás měla naladit a pastelové barvy k tomu přispívají.