Světlo je více, než jen pouhý zdroj světla

Veškerá svítidla neposkytují našim domovům pouze světlo, ale vytváří atmosféru a proto je velmi důležité světlo vybírat podle našich požadavků a potřeb. Nemusíme se ani obávat velké spotřeby za vydanou energii, jelikož pokud se vybavíme, kvalitními led žárovkami, tak rozhodně neprohloupíme. Samozřejmě dekorativní komponenty svítidel jsou důležité, ale pak se nesmí podceňovat ani druh vyzařovaného světla.
svítilna v ruce.jpg
Ve všech oblastech, kde potřebujeme přehled a vnímat detaily prostory a uspořádání věcí, budeme volit přímé osvětlení. To je konkrétně určeno například pro práci v dílně, garáži, ale také ho uvítáme v koupelně nebo pracovně. Velmi vhodné je zde umístit například stropní, nástěnná nebo přímo bodová světla, která budou svým úhlem šíření světla ideální do těchto prostorů. Nepřímé světlo pak lze využít pro útulnou, romantickou nebo zkrátka příjemnou atmosféru, které bude v ložnici, obývacím pokoji nebo i u jídelního stolu.
malá žárovka.jpg

I světlo má svoji barvu

Neznamená to, že žárovka je natřena barvou a ta se bude šířit po místnosti. Jedná se o to, jak my světlo vnímáme a také má své určené rozsahy, které se můžeme dočíst běžně na obalu. Například bílé světlo můžeme vnímat třemi možnými způsoby.
1. Teplé bílé světlo – je pro nás útulné, přirozené a příjemné. Poté bychom ho měli umístit do takových prostorů, kde právě tyto požadavky uplatňujeme.
2. Neutrální bílé světlo – sice nevíme, jak to dělá, ale je pro nás povzbuzující k pracovní činnosti.
3. Denní bílé světlo – podporuje naši koncentraci. Je to v podstatě logické, nikdo moc nemá rád tmu, příšeří a podobně. Denní světlo je pro nás absolutně přirozené.
malé světýlko.jpg

Led žárovky jsou vhodnou volbou

Ušetří nám rozpočet za odběr energie a jejich počáteční investice se nám skutečně v brzké době vrátí zpět. Zkrátka si můžeme dopřát dostatek osvětlení, kolik jen potřebujeme. Navíc moderní technologie led světel se nabízí i v podobě velmi úsporných svítidel jako jsou led pásky nebo panely. Můžeme si do každého temného koutu místnosti, skříňky nebo do soukromého koutku na čtení a rozjímání vybrat potřebnou techniku a provedení. Například i obrazy lze snadno zvýraznit bodovým světlem, což přináší nádherný efekt a atmosféru. Zkrátka světelných efektů můžeme využít podstatně dostatek pro zviditelnění designu a tím si zpříjemnit naše bydlení.