Skotsko

Skotsko nabízí především hory, skály, jezera a drsnou nedotčenou přírodu. Nachází se tu i velké množství historických staveb, různých středověkých hradů a zámků. Skotsko je ideálním místem pro turisty, kteří se jen tak rádi toulají přírodou a rádi přitom obcházejí historické památky.
skotsko krajina.jpg

Jezero Loch Ness

Určitě každý někdy slyšel o příšeře žijící v jezeru Loch Ness. Jezero je druhé největší ve Skotsku, je dlouhé okolo 400 kilometrů. I když nejspíše nespatříte Lochnesku, jezero i tak stojí za návštěvu.
edinburgh zámek.jpg

Edinburský hrad

Edinburgh je hlavní město Skotska. Jeho hrad je největší a nejdůležitější dominantou tohoto města. Hrad stojí na skále, která je sopečného původu. Pokud vystoupáte až nahoru na hrad, naskytne se vám nádherný pohled na celé město. V Edinburghu můžete každý rok navštívit mezinárodní filmový festival, divadelní festival nebo také festival vojenské historie. Město je dokonce zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO.

Glasgow

Glasgow je největší skotské město a je plné umění. Naleznete zde velké množství galerií, divadel či muzeí, do kterých je vstup zdarma. Glasgow je po Londýně a Edinburghu nejnavštěvovanějším městem.
železniční trať.jpg

Hrad Stirling

Skotsko je zemí hradů, je jich tu opravdu velké množství. Jedním z nejvýznamnějších je právě hrad Stirling. Hrad se nachází nedalo měst Edinburg a Glasgow, a také nabízí nádherný výhled na okolí.

Ostrov Skye

Jedná se o nejnavštěvovanější a také největší skotský ostrov v souostroví Vnitřní Hebridy. Dojet se sem dá po mostě z města Mallaig. Líbit se zde bude především milovníkům turistiky a přírody. Můžete se tady pokochat například pohledem na útesy Kilt Rock, které svých vzhledem připomínají skotský kilt.

Melrose Abbey

Jsou pozůstatky cisterciáckého kláštera, již z roku 1136. Klášter má nádhernou architekturu, a při jeho prohlídce si zároveň můžete prohlédnou i hřbitov, který je nedalo.

A pokud jste milovníky Harryho Pottera zda zjistíte, kde se pomyslně nachází škola čar a kouzel Bradavice.