Skotsko

Skotsko nabízí především hory, skály, jezera a drsnou nedotčenou přírodu. Nachází se tu i velké množství historických staveb, různých středověkých hradů a zámků. Skotsko je ideálním místem pro turisty, kteří se jen tak rádi toulají přírodou a rádi přitom obcházejí historické památky.
skotsko krajina.jpg

Jezero Loch Ness

Určitě každý někdy slyšel o příšeře žijící v jezeru Loch Ness. Jezero je druhé největší ve Skotsku, je dlouhé okolo 400 kilometrů. I když nejspíše nespatříte Lochnesku, jezero i tak stojí za návštěvu.
edinburgh zámek.jpg

Edinburský hrad

Edinburgh je hlavní město Skotska. Jeho hrad je největší a nejdůležitější dominantou tohoto města. Hrad stojí na skále, která je sopečného původu. Pokud vystoupáte až nahoru na hrad, naskytne se vám nádherný pohled na celé město. V Edinburghu můžete každý rok navštívit mezinárodní filmový festival, divadelní festival nebo také festival vojenské historie. Město je dokonce zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO.

Glasgow

Glasgow je největší skotské město a je plné umění. Naleznete zde velké množství galerií, divadel či muzeí, do kterých je vstup zdarma. Glasgow je po Londýně a Edinburghu nejnavštěvovanějším městem.
železniční trať.jpg

Hrad Stirling

Skotsko je zemí hradů, je jich tu opravdu velké množství. Jedním z nejvýznamnějších je právě hrad Stirling. Hrad se nachází nedalo měst Edinburg a Glasgow, a také nabízí nádherný výhled na okolí.

Ostrov Skye

Jedná se o nejnavštěvovanější a také největší skotský ostrov v souostroví Vnitřní Hebridy. Dojet se sem dá po mostě z města Mallaig. Líbit se zde bude především milovníkům turistiky a přírody. Můžete se tady pokochat například pohledem na útesy Kilt Rock, které svých vzhledem připomínají skotský kilt.

Melrose Abbey

Jsou pozůstatky cisterciáckého kláštera, již z roku 1136. Klášter má nádhernou architekturu, a při jeho prohlídce si zároveň můžete prohlédnou i hřbitov, který je nedalo.

A pokud jste milovníky Harryho Pottera zda zjistíte, https://www.hanczen.cz/skotsko-zeme-golfu-a-zrzavych-krav/ kde se pomyslně nachází škola čar a kouzel Bradavice.

Breberky - modern
</div>

<p><!--[if gte mso 9]><xml>
 <w:WordDocument>
 <w:View>Normal</w:View>
 <w:Zoom>0</w:Zoom>
 <w:TrackMoves/>
 <w:TrackFormatting/>
 <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
 <w:PunctuationKerning/>
 <w:ValidateAgainstSchemas/>
 <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
 <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
 <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
 <w:DoNotPromoteQF/>
 <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther>
 <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
 <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
 <w:Compatibility>
  <w:BreakWrappedTables/>
  <w:SnapToGridInCell/>
  <w:WrapTextWithPunct/>
  <w:UseAsianBreakRules/>
  <w:DontGrowAutofit/>
  <w:SplitPgBreakAndParaMark/>
  <w:EnableOpenTypeKerning/>
  <w:DontFlipMirrorIndents/>
  <w:OverrideTableStyleHps/>
 </w:Compatibility>
 <m:mathPr>
  <m:mathFont m:val=

Skotsko
Ohodnoťte příspěvek