Tematicky laděná dětská oslava Praha

Děti milují pestrobarevnou a tvarovou rozmanitost, v tom nás, dospělé, nepochybně předčí. Většina dětí si od narození v sobě nese cosi nevinného, představu o vlídném světě plném zajímavých zkušeností a zářivé barvy v nich ještě toto nadšení podporují. Neměli bychom je v barvách omezovat, zvláště pak při dětské oslavě Praha. Barevné prostírání na stolech, rozvěšené stuhy, balónky, třpytky, to vše podpoří touhu po kreativitě a radost ze života.

balonky

Pozvaní hosté

Stejně jako milují barvičky, rády komunikují s ostatními a vyžadují pozornost. Jestliže je dítě spíše zamlklé a uzavřené, signalizuje to naopak nějaké duševní nebo fyzické trauma či nemoc. U zdravých jedinců to neplatí, ti na každé oslavě s povděkem kvitují přítomnost více kamarádů. Pravdou je, že nic se nemá přehánět, a tak s citem sestavujte seznam pozvaných hostů tak, aby si je vaše ratolesti volily samy. Optimální je přítomnost 10 dětí, případně i s jejich rodiči, jestliže si s nimi budete rozumět. S rodiči na oslavách to však někdy může být problematické, děti to vycítí a spontánní setkání se pak může proměnit v nečekané faux pas.

Zvolte si téma

Oslavy mohou být naprosto volné, ale také tematické, musíte jen důkladně zvážit, zda je to ve vašem případě vhodné. Můžete je zaměřit podle toho, co vaše ratolesti obdivují a s oblibou sledují, např. Zasněžené království, Podmořský svět, Horolezeckou výpravu, Disneyovské princezny, Piráty sedmi moří, Safari a Zoologickou zahradu atd. U tematických oslav se lépe tvoří pozvánky a snáze se tomu přizpůsobí vzhled prostřených stolů, narozeninového dortu, kostýmů a her.

narozeniny

Kdy slavit

Poměrně ožehavá záležitost, neboť velmi záleží na tom, který den a hodinu zvolíte za nejvhodnější. Raději si předem ověřte, alespoň telefonicky, kdy budou mít hosté čas, toho dnes bohužel ve všech rodinách není nazbyt – o prodloužených víkendech cestujeme do přírody, v průběhu všedních dnů mají děti různé zájmové kroužky. Ideální den je pátek nebo sobota odpoledne mezi 14. a 19. hodinou. Výhodu mají ti, co slaví narozeniny na jaře nebo na podzim. A nezapomeňte, že termín oslavy by se měl hlásit alespoň s třítýdenním předstihem.