Dřevěné hračky mají něco do sebe

Pokud jste starší ročník, jistě si pamatujete na tu spoustu dřevěných hraček http://zakony.kurzy.cz/134-2016-zakon-o-zadavani-verejnych-zakazek/paragraf-113/ které jste mohli najít doma nebo u babičky na chalupě či u dědy v šuplíku – od autíček až po nejrůznější nářadí, panáky i další dřevěné výrobky pro děti. Dřevo má své nezastupitelné místo i dnes, v době, kdy se zdánlivě vše vyrábí pouze z plastu.
hrad s věžemi ze dřevěných kostek
Jaké jsou vlastně výhody dřeva?
– vydrží dlouho
– není zdravotně závadné
– přežije i pořádné pády
– dá se velice lehce opravit
– náhradní díly si můžete vyrobit i sami

Na rozdíl od plastových hraček se i mnohé dřevěné vyrábějí u nás, v České republice, takže pokud chcete podpořit místní výrobce a podnikatele, není lepší cesty než právě skrze tyto hračky. Proč se ale vlastně rodiče otáčejí k těmto dřevěným výrobkům, když je v nabídce taková široká škála různých plastových hraček? A valí se jich čím dál více, hlavně z Číny, která se stala světovou výrobnou snad veškerého zboží, které kdy najdete. A právě výrobky pro děti jsou mezi těmi nejčastějšími exporty do Evropy a Ameriky. Samozřejmě nízká cena a barevná pestrost dokáže velice dobře okouzlit každého, ovšem přináší sebou také několik rizik – kromě věcí na jedno použití se také jedná o věci vyrobené z velmi levných materiálů, ze kterých se také časem mohou uvolňovat nejrůznější látky, které mohou i poškodit zdraví. Na něčem, s čím bude dítě snad denně v kontaktu, byste šetřit neměli.
dřevěná zebra položena na koberci
Přesně proto je tu pro vás dřevěná garáž hračky, která je ideální náhražkou všech těch plastových napodobenin. A to je jenom jedna z mnoha nádherných výrobků, které si můžete nyní objednat a odnést přímo domů a to můžeme zaručit, že děti budou rády – protože těm jediným je cena úplně šumafuk a stejně tak materiál, ze kterého to je. Dřevěné hračky jsou také vhodné i pro menší děti, které neustále něco kousají a cucají – dřevo není nic hrozného, s čím by si lidské tělo nedokázalo poradit, když by na to náhodou došlo. To ovšem neznamená, že byste je měli nechat pojídat dřevěné vařečky a autíčka.