Je dobré používat bělící pudr na zuby?

Asi není nikdo, kdo by netoužil mít krásný úsměv. K tomu jsou ovšem potřeba především zdravé, bílé zuby. A ty není jednoduché udržet, zvláště pro milovníky kávy. Naštěstí existují přípravky, které nám s tímto nesnadným úkolem mohou pomoci.

V první řadě je však potřeba říci, že lehké zabarvování zubní skloviny v průběhu života je naprosto normální. Samozřejmě se nejedná o situaci, kdy jsou zuby takřka úplně žluté, avšak lehký odstín ve starším věku není nic alarmujícího. Ani ten však nevypadá například na fotografiích nejlépe. Jak tedy našim zubům navrátit jejich bělost?

ilustrace lidského zubu

Asi nejjistější možností je návštěva zubaře, který nám je může vybělit pomocí speciálních přípravků. A nejen to, navíc nám je i zkontroluje a odstraní případné kazy a jiné vady. Problém je, že valná část těchto úkonů není hrazena zdravotní pojišťovnou, a navíc zdaleka ne každý je z návštěvy zubaře nadšen. Mnoho lidí z ní má dokonce panický strach.

I z tohoto důvodu lidé kupují přípravky, které lze použít doma, avšak které slibují stejný účinek. Příkladem může být bělící pudr na zuby Pulo.cz. V podstatě se jedná o prášek, který nabereme na navlhčený zubní kartáček a následně s ním naše zuby vyčistíme.

stav před a po vybělení zubů

Jednou z hlavních otázek zde pak samozřejmě je, zda je tento produkt bezpečný. Přeci jen, mnoho lidí má k podobným přípravkům vrozenou nedůvěru. Naštěstí se není potřeba strachovat – aby bylo možné jej na našem trhu prodávat, musel předem projít certifikací, kde se testuje právě to, zda nemůže být při běžném používání nějakým způsobem škodlivý.

Další otázkou je jeho účinnost. Na rozdíl od ošetření u zubaře nelze počítat s tím, že váš chrup bude okamžitě zářit bělostí. Navíc, při výše zmíněném testování se hodnotí bezpečnost produktu, nikoliv jeho účinek.

Proto je dobré kontaktovat někoho, kdo jej již použil, a zeptat se ho, zda měl skutečně viditelný účinek, a pokud ano, po jaké době. Pak nebudete zklamáni.