Triky a fígle suchých zipů

Kdo by neznal suchý zip. Je to někdy pomůcka k nezaplacení, tedy především tehdy, víte-li si rady, kde všude by se vám mohl hodit.

Zapínání v pase – zapínání některých sportovních kalhot či tepláků na šňůrku nemusí být zrovna komfortní a dostatečně pevné, ale se suchým zipem je upnutí přesnější a hlavně velmi flexibilní. Snadno jej upravíte přesně podle potřeby během pár vteřin. Taková řešení se osvědčují hlavně při pobytu v přírodě, kde je pohodlí v souladu s funkčností na prvním místě.

pásek na suchý zip

Upnuté rukávy – máte u své oblíbené větrovky či jiné bundy volné rukávy a vadí vám to při větru a v chladném počasí? Můžete to napravit páskem ze suchého zipu, a to docela jednoduše. Stačí jej našít na konec rukávu podobně, jako zapínací přezku. Upnete jej na ruku přesně na milimetr podle potřeby, přesněji, než kdyby tam byl knoflík nebo patentka.

květy bodláku

Sucháč na nástěnku – tam, kde je problematické vrtat do zdi a sázet do otvorů hmoždinky, můžete využít suchého zipu k zavěšení lehčích předmětů, například nástěnky nebo obrázků. Suchý zip pouze na zdivo přilepíte chemoprénovým lepidlem.

Pořádek v kabeláži – zamotané kabely pod stolem, o které zakopáváte, nebo na ně dokonce šlapete, to je potenciální zdroj problémů. Můžete je poškodit, takže mohou popraskat a zkratovat. V lepším případě přístroj přestane fungovat, v horším případě vytvoří zkrat elektrický oblouk a může dojít i k požáru. Proč zbytečně riskovat, když to není nutné. Obětujte deset minut času, vezměte do ruky suchý zip a každý z kabelů opatrně srolujte a přelepte zipem. Kabely nebudou sevřené a překroucené, když je stáhnete s citem, a hlavně bude vše přehledné.

Předměty v autě – zavazadlový prostor auta může být rovněž zabezpečený před svévolným pohybem předmětů. Suchý zip dokáže zastavit pohyb i velmi těžkých věcí, ostatně, můžete si to sami vyzkoušet, jakou má takový spoj pevnost.