Kam nasměrovat výlet z pražského letiště s pronajatým autem

Letiště v Praze Ruzyni je prostředí, kde lze pronajímat osobní automobily pro nejrůznější účely. Nejčastěji se jedná o cestování v rámci naplánovaných výletů, víkendových či dlouhodobějších pobytů a poloha letištních ploch je pro takovéto příležitosti velmi výhodná. Nachází se na náhorní plošině nad Prahou, odkud je velmi dobré spojení v rámci silniční a zejména dálniční sítě do všech koutů naší země.

hrad Křivoklát

Letiště v Ruzyni je výhodným styčným bodem i tehdy, očekáváte-li přílet vašich přátel z některé zahraniční destinace, a rádi byste je po České republice provedli i bez služeb cestovních kanceláří. Chcete-li pár tipů, kam vaše blízké nasměrovat s vozem z půjčovny aut v Praze, tady jsou:

hrad Karlštejn

Hrad Kokořín – znáte pohádku „Princezna se zlatou hvězdou“? Tam se hrad Kokořín krátce mihne v panoramatickém záběru, který prozrazuje, že jde o jeden z našich nejzajímavějších hradních objektů. Najdete jej nedaleko Mělníka, v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti, a výlet na Kokořín můžete spojit s koupáním v Máchově jezeře.

Královské hrady Karlštejn a Křivoklát – ty jsou od sebe vzdálené pouhých několik desítek kilometrů a vypínají se nad údolím řeky Berounky, v jedné z našich nejkrásnějších přírodních oblastí. Doporučujeme vám projet se podél Berounky proti proudu a prohlédnout si tamní krajinu zblízka mezi Zbečnem a Chrástem u Plzně. Stojí to za to a možná, že zatoužíte s vašimi přáteli trávit tu delší čas, objednat si ubytování v některém z místních penzionů a obdivovat úchvatné západy a východy slunce tak, jako např. Rudolf Hrušínský mladší.

Hrad Český Šternberk – tento skvost naleznete v oblasti středního Posázaví. Řeka Sázava patří k vyhledávaným rekreačním oblastem, což potvrzuje velký počet rekreačních chat podél jejích břehů. Bude-li se vám tamní krajina zamlouvat, doporučujeme prohlédnout si zejména úsek mezi Světlou nad Sázavou a Chocerady.