Obdarovávejte o letošních Vánocích originálně

Pokud jste jeden z těch lidí, kteří se každé Vánoce trápí s tím, co dát svým blízkým pod stromeček, nebo nesnášíte únavné běhání po přeplněných obchodech, nezoufejte, je to přece tak jednoduché. Nejhezčí dárky jsou od srdce a vlastní výroba se často stává velice zajímavou a obdarovaného i výrobek potěší více, než kupovaná věc z obchodního centra. Dámy tak můžou vzít do ruky háčky nebo jehlice a zkusit uplést například šálu, která v mrazivém období jistě potěší a krásně zahřeje. Pro děti můžete vyrobit roztomilé háčkované hračky. Třeba medvídky, ty má snad každý rád.
pletení medvídků
Ne každému pánovi by tato jemná práce šla, ale proč nevyrobit něco ze dřeva? Přírodní doplňky do bytů jsou v módě a tak rozhodně neurazí dřevěný věšák na klíče nebo pro maminku, či babičku, doma vyrobená vařečka i s nějakou pěknou mašlí.
Pokud máte přístup k hrnčířskému kruhu, máte šanci si vlastnoručně vyrobit vázu či hrníček, který si pak i sami pomalujete. Keramika je krásná a fantazii se zde meze nekladou. Můžete i zkusit navštívit nějaký kurz a vzít s sebou i své přátele nebo rodinu.
karamický hrnek
Svoji dobrou kamarádku potěšte vzpomínkovou knížkou. Stačí si koupit nějaký pěkný deníček a do stránek nalepit vaše společné fotky a zážitky, klidně je i k fotkám dopsat. Vezměte do ruky pastelky, fixy a barvičky a udělejte z bílých stránek veselé místečko, které ji bude vracet do krásné minulosti.
Dnes je opravdu jednoduché se cokoliv naučit, hlavně díky internetu a všudypřítomným kurzům. Máte někoho blízkého, kdo rád tvoří a učí se novým věcem? Tak mu nějaký kurz darujte, bude to skvělý dárek.
Zábavné může být také korálkování. Veselé náramky, roztomilá zvířátka nebo šperky? Cokoliv si jen dokážete představit.
vánoční trh

Co když mám málo času nebo nejsem zručný?
 

Říkáte si, že je to všechno moc hezké, ale postrádáte trochu té šikovnosti? Nevadí. Pořád jsou tu obchůdky, kde ručně vyrobené věci bez problému zakoupíte. Blíží se také období vánočních trhů. Podpořte tak malé podnikatele a udělejte někomu radost.
Přeji Vám všem hodně štěstí a pevné nervy při vyrábění a shánění dárečků.