Kdo ohrožuje vaše zaměstnání? Roboti!

Průmyslová revoluce je v rozkvětu, a to, že těžkou práci za nás udělají stroje, je jistě často výhodné. Ovšem díky automatizaci práce hrozí nejen v České republice v nejbližších letech zánik mnoha pracovních míst. Lidskou práci, a nejen tu těžkou, totiž nahradí roboti. A tak můžeme očekávat, že v příštích dvou desetiletích na digitalizaci nedoplatí pouze dělníci, ale také úředníci, lékaři či řidiči. Která další pracovní místa budou v ohrožení?
obří robot
Stroje mají řadu výhod
Jistě mi dáte za pravdu, že stroje mají, oproti nám lidem, řadu výhod. Nejen že snadno nahradí průměrně pět pracovních míst, ale také nepotřebují žádnou přestávku, pracují bez ustání 24 hodin denně, dovolenou si také nevybírají, a nediskutují se šéfem o výši platu. Tak kdo by jim nedal přednost, když tak snadno nahradí lidskou práci?
robot u lékařky
Zaměstnání ohrožená roboty
·         DOPRAVA
Již nyní se testují autonomní vozidla, takže nás co nevidět nemine to, že budeme vídat nejen auta, ale také autobusy, kamiony či vlaky bez řidičů. Tím, že dopravu budou řídit roboti, se zvýší efektivita dopravy, ovšem na úkor řidičů.
·         PRŮMYSL
Již nyní lidskou práci v průmyslu nahrazují stroje, a automatizace se bude ještě více rozvíjet. Stroje za čas budou zvládat nejen výrobu, ale také legislativu, logistiku i dopravu. Vše bude vzájemně propojené, takže lidské manuální síly již nebude zapotřebí.
·         ADMINISTRATIVA
Také administrativní pracovníci, kteří mají nyní na starosti úřednickou práci, budou v ohrožení. Výkonné počítače lépe analyzují data, automatizují podnikové systémy, ale také dokonale zvládají marketingové strategie.
·         MEDICÍNA
Již nyní jsou v nemocnicích přítomni roboti, kteří lehce zvládají i náročné a rizikové operace. Ovšem přibývají také roboti, kteří se aplikují do lidského těla, kde mají za úkol hlídat a zaznamenávat nenadále zdravotní problémy