Oblíbení čeští spisovatelé dnešní doby

Spisovatelé nemají zrovna jednoduchý život, aby se uživili, musí prodat knih tolik, že je to v podstatě nemožné. Těch pár lidí, co se psaním živí, jsou vyjímky potvrzující pravidlo. Autorů je hodně a ti čeští na tom nejsou jinak. Jsou však knihy, které jsou opravdu bestselery a jsou velice čtené.
knihy kolem dveří
Alena Mornštajnová
Česká překladatelka a spisovatelka, která vystudovala anglický a český jazyk se v současné době věnuje psaní. Nejvíce se do povědomí čtenářů dostala románem Hana, který sleduje osudy židovské dívky Miry a její rodiny. Tragický příběh židovské rodiny, která si prošla hrůzami během války a ani po ní, to neměla jednoduché. Příběh je založen na skutečných událostech a své čtenáře nepustí od začátku do konce. Počítejte však s trochu depresivnějším námětem.
František Kotleta – Leoš Kyša
Český autor, píšící pod pseudonymem Leoš Kyša dlouho vystupoval jako publicista a povídkář. V současné době se však jedná o úspěšného autora fantasy literatury, která prostě táhne. Svérázný styl psaní, který je prostě odlišný od všech ostatních, je natolik čtivý, že se jeho knihy dostávají mezi nejčtenější od tuzemských autorů. Přečíst si můžete třeba sérii Bratrstvo krve, která vás zavede do světa upírů, nebo sérii Spad, která nastíní katastrofický scénář po atomové válce.
suchá růže na knize
Petra Stehlíková
Původní zubní laborantka, která pracovala třeba, jako hotelová recepční vydávala nejprve své knihy vlastním nákladem, v současné době již vydává i na internetu. Autorka se věnuje především psaní fantasy. Poslední kniha, která velice zaujala českou čtenářskou komunitu, byl Naslouchač, který je postkatastrofický fantasy román.
Evžen Boček
Evžen Boček se dnes proslavil především knihami pojednávajícími o takzvané poslední aristokratce, která je tak trochu v pubertě. U knih tohoto autora se opravdu skvěle pobavíte, jsou ceněny právě pro jejich humor, který činí jeho knihy oddechovými a vhodnými v podstatě pro každého.