Proteinové jídlo je neocenitelným společníkem při hubnutí

Velmi aktuálním tématem, zvláště po období home office při Covidu, je potřeba hubnutí. Logický rozum nám napovídá, že příliš striktní dieta nebo naopak vysoká fyzická zátěž netrénovaného organismu není tou správnou cestou. O zázračných pilulkách či preparátech se ani není potřeba zmiňovat, protože každý jistě ví, že účinné nejsou.

Dietní toast

Jak tedy najít optimální formu zdravého hubnutí?

Cesta je poměrně jednoduchá, ale spíše dlouhodobá. Kromě základu ve formě zdravého jídelníčku a přiměřeného pohybu je důležité zamyšlení nad skladbou přijímaných živin. Z mnoha provedených výzkumů vyplynulo, že při zvýšení celkového příjmu bílkovin (proteinů) dochází také ke zrychlení metabolismu. A to je právě onen hlavní důležitý fakt, který pro udržitelné zhubnutí potřebujeme. Stejně jako ostatní živiny je důležité množství přijímaných bílkovin vhodně regulovat na funkční, ale přijatelnou úroveň.

Při hubnutí je vhodné denní množství proteinů udržovat v rozmezí 1,5 -1,8 g/kg váhy. V klidovém udržovacím stavu poté mezi 0,8 – 1 g/kg váhy.

Je vůbec možné hladinu přijímaných bílkovin takto udržovat?

Rozhodně ano. Při dnešním rychlém a aktivním způsobu života je poměrně těžké a snad i nemožné dodržet zvýšený příjem bílkovin pouze stravou. Je to nepraktické a hodně časově náročné. Vhodnějším a přesnějším způsobem je moderní proteinové jídlo, které je obvykle ve formě prášku, který snadno a rychle rozmícháme ve vodě a získáme tak kvalitní a plnohodnotné bílkovinné jídlo.

Další výhodou je snadný výpočet gramů přijatých bílkovin a v neposlední řadě také benefit doplňkových přidaných látek, které tvoří vhodný a funkčně propojený komplet. Těmito přidanými látkami může být např. vláknina inulin, probiotika nebo trávicí enzymy.

Proteinový nápoj

Příprava proteinového nápoje je rychlá, snadná a zasytí

Proteinový nápoj v prášku se navíc velmi snadno rozmíchá s vodou a hodnotné jídlo je hotové rychle. Toto ocení mnozí z nás třeba v zaměstnání, při cestě autem nebo před návštěvou posilovny. Výsledný nápoj je také chutný a výběr příchutí nám eliminuje jednotvárnost. Proteinovým nápojem je vhodné nahradit jedno jídlo kdykoliv během dne. Takto budeme mít zaručený dostatečný příjem kvalitních bílkovin a po zbytek dne postačí jíst zdravé varianty potravin bez složitého dopočítávání přijatých bílkovin.