Alergie jsou častým neduhem, ale kde je jejich původ?

Často se lidé ptají, jakou prevenci mají podniknout u svých dětí, aby zamezili výskytu alergií? Jednoduchá odpověď na to není. Taky tady nechceme rozšiřovat nějaké obecnosti či vědecké polopravdy. Co však můžeme udělat všichni, o tom vám hned řekneme blíže.
dívka s alergií.jpg
Velký nárůst alergií můžeme zaznamenat po minulém století. Ať už to mělo dočinění s chemickými postřiky na polích, chemií v jídle a pití apod., všechno se to ukázalo s odstupem času jako velmi špatný krok. Chemikálie, které se hojně „stříkaly“ na pole, totiž zůstávají v půdě po dlouhá léta a nejsou tak ohroženy jen generace přítomné, ale i budoucí. A na některých místech se stále používají i zakázané látky. Lidské tělo je stále jednou velkou záhadou. Co způsobuje alergie, to se s jistotou říci nedá. Můžeme však omezit chemii v našem těle na nutné minimum. Zní to alespoň rozumně.
konec virům.png
a) Vyhýbejte se levným cukrovinkám a sladkostem
Víme, že pro dítě není nic přitažlivějšího než pořádně pocukrovaný bonbon. Ale vy, dospělí, byste měli děti vést ke střídmosti. Ideálně k úplnému vynechání těchto potravin z jídelníčku. Nejhorší je to, že tyto chemické cukrátka děti dostávají ve školách, školkách, u doktora. Zkrátka všude, a pro dítě, bez dozoru rodiče, je velmi těžké odolat. Takže úplné abstinenci se těžko vyhýbá, můžete však dítě nasměrovat dobrým směrem, ať se pak v dospělosti samo rozhodne.
bezlepkové potraviny.png
b) Vynechte slazené pití a limonády
Pokud máte na vybranou mezi vodou nebo nějakou minerálkou či Fantou, raději volte čistou vodu, doplněnou o nějaký domácí sirup nebo ovoce. Pořád pro to dítě uděláte víc, než když mu dáte nějaký obarvený svítící životabudič.

c) Kupujte kvalitní potraviny
Ani levný salám či šunka není to pravé ořechové, protože takové potraviny obsahují až příliš mnoho chemie. Vybírejte skutečné maso od řezníka, byť za vyšší cenu. Co je víc? Trocha ušetřených peněz nebo zdravé tělo?

Pokud omezíte alespoň tyto tři největší problémové oblasti, můžete si být jisti, že se dítěti bude přece jen lépe dýchat. Samozřejmě i tak se může stát, že dítě „chytne“ nějakou tu alergii. Pořád to ale bude lepší. vám může pomoci na vaši křížové výpravě za život bez alergií.