Zabezpečení vašich aplikací pomocí čtečky otisků prstů

Ochrana před spouštěním aplikací v chytrém telefonu může být realizována mnoha způsoby a jedním z těch velmi efektivních je čtečka otisků prstů. Jediný problém by pak mohl nastat v případě, že by dotyčný přišel např. při úrazu o ruku, což je sice reálně připustitelný, nicméně dost absurdní případ.
otisk palce
V operačním systému Android lze používat v rámci chytrého telefonu většinu aplikací spontánně. Jen některé jsou chráněny heslem a jen velmi malé procento programů je zabezpečeno otiskem prstu. Aplikace Finger Security zajistí spouštění všech programů pouze s vaším souhlasem, tedy s vaším otiskem prstu.
Program využijete zejména u aplikací, které vyžadují vaše osobní údaje, a neměl by k nim mít přístup nikdo cizí. Finger Security umožňuje:

  • zabezpečit libovolnou volitelnou aplikaci otiskem prstu
  • rychlé zapínání a vypínání aplikací
  • nastavit časový interval, po jehož uplynutí se aplikace uzamkne
  • zpřístupnění více volitelným aplikacím naráz
  • případné využívání pinu nebo hesla, namísto otisku prstu
  • dokonce vytvořit fotografii osoby, která se pokusila neúspěšně přihlásit k vašim aplikacím

otisk a lupa
Finger Security není možné ani přerušit ani odinstalovat klasickým způsobem, to je bezpečnostní prvek proti průniku do vašich aplikací, když telefon například zapůjčíte někomu do rukou. Program pracuje tak, že v případě, kdy není možné provést identifikaci pomocí otisku prstu, vás vyzve zadat předem zvolené heslo.
Spuštění a nastavení Finger Security je snadné a uživatelsky přívětivé, stačí jen zvolit alternativní heslo a zadat příslušné aplikace, které budou vyžadovat ověřování pomocí otisku prstu. V sekci „Settings“ si můžete zvolit doplňková nastavení a způsob ochrany.
 Základní verze programu je zdarma, pouze některé funkce jsou zpoplatněny symbolickou částkou 27 korun. Bohužel program pracuje pouze v anglickém jazyce.