Chcete prožít netradiční dovolenou? Vydejte se pěšky za dobrodružstvím.

Snili jste jako malí o dobrodružství? Už nemusíte sedět jen u knih, které vás vezmou do jiných koutů světa. Stačí mít odvahu a jste napůl cesty za vysněným snem. Vydejte se bez cestovky do míst, kam byste se s ní nedostali. Navíc pokud půjdete pěšky, můžete víc poznat místní obyvatelstvo než v místech překypujícími turisty. A přece jenom, kdybyste nechtěli jít pěšky, můžete si sehnat v dané oblasti jízdní kolo. Tak vzhůru za dobrodružstvím.

procházka v horách
Co budete potřebovat před uskutečněním vaší dobrodružné dovolené?

·         Zjistit si o daném místě důležité informace, případně si předpřipravit trasu a vzít s sebou pro všechny případy mapu.
·         Nechat se naočkovat.
·         Koupit si do dané oblasti letenku. Potom už můžete pokračovat po svých, případně využít i dopravu.
·         Cestovní pas případně vízum. Záleží na konkrétním státě, kam hodláte jet.
·         Cestovní zavazadlo, např. batoh. Na první cestu si můžete zabalit i zbytečné věci, které budou překážet, ale také se může stát, že si od všeho vezmete toho strašně moc. Se zkušenostmi bude věcí ubývat.

cesta pěšky
Tipy míst, kam se vydat

Nepál: Krajina himalájských vrchů, kde nejvyšší horou je Mount Everest i přes svou chudobu vás dostane do kolen. Lidé jsou zde velmi přátelští, ale musíte si dávat zároveň pozor na ty, kteří ve vás vidí pouze „zlatý důl“. Pokud jste pro místní zajímaví, budou vás následovat klidně i půl dne, než se odpojí a jdou si po svých. Naučte se smlouvat, pokud chcete něco koupit. A věřte tomu, že se stanete aspoň pro tuhle výpravu vegetariány. Města, která stojí za navštívení: Boudhanath, Kirtipur, Tansen, Lumbiní (Zde najdete Korejský chrám, ve kterém mohou přespat poutníci i cestovatelé.),…

Norsko: Země ledu a sněhu určitě stojí za procestování. Drsná severská příroda vás uchvátí na tolik, že se budete chtít do ní vracet. I když vás možná leckdy potrápila. Také můžete být v těchto místech svědky polární záře, což je světelný jev, který se jen tak často nevidí. Co stojí za to navštívit: Falkentind, hřeben Bessegenu, Hurrungane, osamocený kužel Kyrkja,… Ale také aspoň hlavní město Norska Oslo.