Jo-jo efekt: jak se mu vyhnout díky zdravé stravě

Jo-jo efekt ničí každý úspěch při hubnutí. Co je příčinou tohoto procesu a s jakou dietou můžete udržet svou dlouhodobou požadovanou váhu, najdete v našem průvodci.
Cíl snížení určité hmotnosti je pro mnoho lidí žádoucí. To je však spojeno se zvýšeným rizikem různých onemocnění, jako jsou kardiovaskulární potíže. Skutečný problém při hubnutí není tento efekt, ale již dieta. Každé tělo je jiné, a proto by se k němu tak mělo přistupovat. Strava nemůže nikdy fungovat stejně pro všechny lidi.
běh s mobilem
Pomocí těchto tipů zabraňte jo-jo efektu:

●     Zanechte diet! Chcete-li snížit váhu, věnujte pozornost stravě. Co jíte a pijete? Užíváte si čas na vaše jídlo? Víte, čem se skrývá cukr ?
●     Změňte své stravování pečlivě a pomalu. Uvědomte si, které potraviny jsou nezdravé. Následně je vyřaďte z menu. To může například zahrnovat výměnu ovocných šťáv za neslazený čaj. Dále, místo zmrazené pizzy si můžete dát společně s přáteli zdravé jídlo. Zvykněte si na změnu krok za krokem, abyste neměli pocit, že musíte něco dělat.
●     Vyřaďte hotové výrobky z vaší stravy a nahraďte je čerstvými recepty, které si můžete sami připravit. Doporučujeme používat regionální a sezónní ovoce a zeleninu. Kromě toho ovoce a zelenina jsou bohaté na vitamíny a důležité živiny.
●     Podle vědeckých studií byste měli jíst stravu s vysokým obsahem bílkovin a současně udržovat nízký glykemický index vašich potravin. To znamená, že vyškrtnete sladké a mastné potraviny. Místo toho si vezměte hodně zeleniny, ořechů, luštěnin a tofu . Doporučuje se také libové maso nebo ryba.
●     Často je hlubším důvodem pro nadměrné stravovací chování stres nebo zármutek. Jíte z nudy? Pokud jste si vědomi spouštěcích mechanismů, můžete je snadněji ovládat. Například začleněním více volných chvil a zpomalení každodenního života.

povadlá zelenina
Vyvážená výživa a snížení hmotnosti

Toto můžete udělat denně, abyste snížili svou váhu:

●     Začněte svůj den s vyváženou snídaní s vysokým obsahem vlákniny, abyste mohli zhubnout. To podporuje metabolismus a zabraňuje nepříjemným potížím s jídlem.
●     Před každým jídlem pijte sklenici vody. Tím se váš žaludek naplní rychleji.
●     Nedávejte si příliš velké porce na talíř.
●     Udělejte si čas na jídlo. Cvičte pozornost a vyhýbejte se rozptýlení, jako je televize nebo mobilní telefon.
●     Chraňte se před impulsními nákupy. Nakupujte pouze jednou týdně podle seznamu. Tímto způsobem ušetříte další peníze.
●     Integrujte cvičení do každodenního života. Svaly zvyšují bazální rychlost metabolismu a způsobují, že spálíte více kalorií.