Ohrňte si rukávy, ale udělejte to správně!

Pánská košile je podivuhodný vynález. Trochu jako Putin odolává jakýmkoliv zásahům a snaze o změnu a už bezpočet let zůstává stejná. Za největší otřes bychom mohli považovat ustřihnutí rukávu v padesátých letech. 

 

Košili o rukách poprvé připravili Američani (jsou známí tím, že mají sklon vše zkracovat a dělat si to tak pohodlnější). Ovšem můžeme jim dát v klidu za pravdu, že když je venku asi tisíc stupňů, i detail jako manžeta kolem zápěstí může být téměř bolestivou záležitostí. Zvažte ale, jestli by nebylo lepší si ohrnout rukávy u košile. Má to hned několik výhod.

 Superman pod košilí

Na rozdíl od bowling shirt nebo havajských, běžná košile musí sedět. Krátký rukáv ukáže jakékoliv nedostatky, zanedbávání posilování rukou, úzká ramena a opticky postavu rozdělí. Naproti tomu ohrnuté rukávy dělají opak – opticky ještě zvětší objem rukou, prodlouží je a esteticky vyladí ramena. I ohrnutí rukávu ale jde dělat buď špatně, nebo dobře. Elegantní uvolněnost versus lajdáctví.

Existují dva hlavní způsoby, jak si vyhrnout rukávy u košile. Nejběžnější je překládat látku na délku manžety. K dosáhnutí nejlepšího výsledku musíte dbát na to, aby se sama manžeta nepomačkala – to následně nejen poškodí košili, ale vytvoří i tlustý a neforemný lem. Rukáv nemůžete pouze zarulovat nahoru, protože to pak působí jako dvojitý okraj u pizzy.

 zapínání košile

Druhý způsob vymysleli Italové a jako jedni z největších expertů na styl mají sofistikovanější variantu. Je lehce náročnější a tím pádem vypadá jako záměrný detail a ne pouze krok k pohodlnosti.

Celkový výsledek bude vypadat nejlépe, když bude sklad končit přímo kolem loktu. Jakmile bude pod loktem, vznikne vám ¾ rukáv. Když zase daleko nad loktem, jsme tam, kde jsme byli s krátkým rukávem.

Ohrnování kalhot

Je další věc, která může znamenat dramatický rozdíl v celkovém looku. Opět – překládání je klíčem. A už ani nezáleží na délce, většina kalhot ve vaší velikosti stejně nepůjde vyhrnout do nekonečna. Zastavíte se někde v půlce lýtek.

 

Chinos nebo džíny vypadají ohrnuté skvěle. Kupříkladu – do práce jdete v košili, blazeru, chinos a rámovkách. Stačí sundat blazer, přezout se do tenisek s neviditelnými ponožkami, kalhoty ohrnout a můžete na pivo nebo drink. Bude vám pohodlně a nebudete příliš formální.

Summary
Share